Будівельний напрям

Обробка деревини – одне з найперших ремесел, яке опанувала людина.

З поширенням індивідуального теплового будівництва різко виріс попит на оригінальні вироби. Праця столяра є творчою, відповідальною. Застосовуються нові технології, сучасні допоміжні матеріали.

Столяр будівельний 3-го розряду повинен виконувати прості столярні роботи, обробляти деревину електрифікованим інструментом та вручну, виготовляти та встановлювати прості столярні вироби.

Він повинен знати основні поради та дефекти деревини, правила застосування електроінструменту, технічні умови виробництва і приймання столярних робіт, володіти навичками роботи з електротехнікою, технічними кресленнями,виконувати норми та правила охорони і гігієни праці, виробничої санітарії, вміти заготовляти прямолінійні заготовки столярних виробів, встановлювати накладні віконні та дверні блоки з припасуванням їх на місці.

Столяр на будівництві повинен вміти виконувати також роботу скляра.

На деревообробних підприємствах працюють верстатники, заточувальники деревообробного інструменту, лицювальники деталей меблів, шліфувальники та інші фахівці з обробки деревини. Праця столярів широко застосовується в суднобудівній галузі, при виготовленні та ремонті деталей та вузлів музичних інструментів, декорацій.

Професія «Лицювальника–плиточника» відноситься до комплекту професій оздоблювальних робіт, що виконуються задля підвищення довговічності будинків (споруд), надання їм естетичного вигляду. Лицювальні роботи бувають як зовнішніми (для збільшення терміну дії будівельних споруд і захисту їх від атмосферних опадів, дії експресивних середовищ), так і внутрішніми (для покращення інтер’єру приміщень, захисту експресивних середовищ).

Для лицювально-плиточних робіт фахівець використовує різноманітні природні та штучні матеріали , такі як плити з каменю, граніту та мармуру, вапняків і вулканічних порід: декоративні бетонні та залізобетонні плити; фасадні керамічні плитки; плитки з азбоцементу; керамічні майолікові або фаянсові глазуровані (прості чи фасонні); пластичні маси та інші.

       

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Такий спеціаліст повинен вміти штукатурити пілястри, арки, колони, склепіння та інші складні архітектурні деталі. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.

Маляр – робітник, який фарбує і покриває лаком стіни, двері, підлоги, та інші елементи будівель при їх остаточному оздобленні. Назва професії «Маляр» походить від німецького слова «Мaler», що означає живописець.

Фарбування поверхонь заключний етап опорядження будинку. Від якості фарбування залежить терміни подальшої експлуатації приміщення і його зовнішній вигляд.

Професія маляра має багатовікову історію. Люди здавна прикрашали своє житло, храми, палаци. Нині на будь-якому будівництві житлового будинку, промислової споруди чи приміщення громадського призначення – неодмінно наступає відповідальний момент оздоблювальних робіт. Саме після них можна говорити, що новий об’єкт завершено.

Авторські права 2021 © Львівське вище професійне училище коп'ютерних технологій та будівництва. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.